Zpětná rotace míčku. Čím větší rotaci míček má, tím rychleji se po dopadu na zem zastaví. Zkušení hráči dokáží udělit míči takouvou rotaci, že se po dopadu na green rozjede směrem zpět.
Vak na golfové hole. Existuje více druhů bagů, např. bagy určené pro nošení na zádech, pro golfové vozíky, speciální vyztužené bagy do letadla nebo malé, tréninkové bagy.
Materiál používaný pro výrobu golfových míčů. Míčům dodá dostatečnou měkkost, díky které je možné udělit míčku větší zpětnou rotaci.
Druh trávy používaný na golfových hřištích. Používá se především v jižní Evropě a na jihu USA.
Ohraničená část hřiště, do které nesmí hráč vstoupit. V případě že míč skončí v biozóně, postupuje hráč obdobně, jako když míč utopí ve vodní překážce.
Výsledek jedna rána pod par jamky. Tedy čtyři rány na jamce PAR 5, tři rány na jamce PAR 4 a dvě rány jamce PAR 3.
Mapa golfového hřiště, většinou ve formě malé brožury, ve které je detailně zobrazena každá jamka vč. překážek a orientačních bodů a vzdáleností.
Neboli "zakosunutí" golfového míče do greenu. Tento hovorový termín se používá, když se míž "zakousne" do greenu a dál se nekutálí. Celkem často můžete na profesionální tůře vidět hráči, kteří slovně navádí ještě letící míč, aby zůstal na greenu a neodrazil se za něj. Používají k tomu právě výraz BITE
Neboli žiletka je typ golfových holí., želez, které mají klasickou úzkou hlavu a jsou oblíbené hlavně mezi zkušenými hráči, protože umožňují lepší kontrolu nad míčem. Pro začátečníka jsou tyto hole nevhodné, míč je s nimi potřeba trefovat naprosto přesně.
Stejně tak se tento výraz používá pro klasický tvar patru - viz článek Jak vybrat golfové hole – 1. díl - výběr patru.
Výsledek jedna rána nad par jamky. Tedy čtyři rány na jamce PAR 3, pět ran na jamce PAR 4 a šest ran na jamce PAR 5.
Průměrná hra jednu nad par na každé jamce, typická hra pro hráče s hcp 15-20.
Vyboulení spodní částí hlavy hole, které se uvádí ve stupních a definují úhel mezi zadní hranou hlavy hole (clubhead) a místem, kterým se skutečně hůl dotýká povrchu. Bounce hole umožňuje odskok hole od povrhu a usnadňuje zasažení míče při hře s mísku nebo vysoké trávy. Bounce se nejčastěji řeší u wedge (především u sandwedge)
Názvem brassie se označovala původní dvojka dřevo, která měla na hlavě mosaznou destičku, odtud její název (brass - mosaz).
Zalomení neboli sklon greenu, které se snaží hráč správně odhadnou, aby zvolil ideální dráhu patu.
Zahrané skóre (součet všech ran) bez započtení hendicapu.
Písečná překážka na hřišti. Jedná se o prohlubeň vypněnou pískem, která trestá hráče za špatnou ránu. Hra z této překážky má svá pravidla a specifika, jedním z nich je, že se hráč při hře z písku nesmí písku před ranou holí dotknout, tzn. že nesmí provést cvičný švih ani založit hůl za míč.
Fairway bunker - jedná se o písečnou překážku na ferveji, z které hráč musí zahrát dlouhou ránu, aby zahrál na green. Většinou jsou tyto bunkery umístěny v dopadové zóně driveru, po stranách ferveje (někdy i na ní), aby zachytili nepřesné rány.
Greenside bunker - bunkery umístěné kolem greenu, které trestají nepřesné přihrávky na green. Tyto bunkery bývají většinou hlubší než bunkery na ferveji a často je nutné z nich zahrát obtížnou, vysokou ránu, aby se hráč dostal do dobré pozice k jamce.
Travnatý bunker - jedná se o prohlubeň, která není vyplněna pískem, ale hustou travou. V travnatém bunkeru neplatí stejná pravidla jako pro pískový bunker, hráč zde může normálně založit hůl i provést cvičný švih.
Golfový slang obsahuje mnoho výrazů a pojmů, které pravděpodobně negolfista v životě neslyšel. Chcete-li vědět, co který výraz znamená, podívejte se do našeho golfového slovníčku.