Nosič golfových holí, často dobrý hráč golfu, který za poplatek nosí hole a umí také dobře poradit.
Způsob zahájení golfového turnaje, kdy startují všechny flajty současně, každý z jiné jamky. Název je odvozen od rány z kanónu, resp. zvukovým signálem, který je slyšet na odpalištích všech jamek. a který turnaj zahajuje.
Označení pro typ jamky, která se stáčí do strany (doglet) a na vnitřní straně zatáčky je vodní překážka. Hráč si může ranou přes tuto vodní překážku jamku výrazně zkrátit.
Vzdálenost letu míče vzduchem, bez doběhu. Je dobré znát carry vzdálenosti jednotlivých holí především pro rány přes překážky.
Též buggy, nebo bugina. Elektrické vozítko, které si hráč může pronajmout pokdu nechce po hřišti chodit pěšky.
Rozšíření hlavy hole u želez, které zvětší sweet spot a rozloží váhu hlavy hole tak, že usnadní zasažení míčku. Takto koncipovaná hůl více odpoští nepřesnosti v úderu, ale omezuje pokročilou kontrolu úderu. Opakem jsou žiletky (blades).
Centrální Mimoklubová Registrace - levnější alternativa ke klubovému členství. CMR spravuje Česká golfová federace, hráči platí roční členský poplatek, který je nižší než ve většině klubů a mají vedený hendikep.
Oblast v okolí greenu, která má za úkol "sbírat" nepřesné rány do greenu. V tomto prostoru je krátce střižená tráva, je větší než standardní foregreen a obykle se nachází ve svahu, následná přihrávka do greenu tak není snadná.
Strategie hry. Každý hráč má v hlavě nějaký plán, jak zahrát jamku, s přihlédnutím ke svým schopnostem a možným rizikům, např. při hře přes překážky. V případě že hráč přeceňuje své schopnosti, příliž riskuje a nevyplácí se mu to, mluvíme o špatném Course managementu a naopak. Pro dobrý Course management je nutná především znalost vzdáleností na hřišti a znalost délky svých ran jednotlivými holemi, stejně jako umění vyhodnotit správně aktuální situaci - např. povětrnostní podmínky.
CR neboli rating hřiště srovnává obtížnost jednotlivých hřišť. Vytváří se podle USGA ratingu a započítává řadu parametrů.
Ochranný obal na hlavu golfové hole, který se používá především na patr, drajvr, dřeva a hybridy. Můžou mít tvar zvířat nebo komixové postavy, případně jiný veselý motiv.
Hranice rozdělující na turnaje hráče na ty, kteří postupují do dalšího kol a ty, kteří vypadnou. Výsledek potřebný pro projití cutem není znám dopředu, stanovem je počet postupujících. Obvykle postují všichni, kteří dosáhnou stejného skóre jako než hráč na posledním postupujím místě.
Amatérský hráč s oprávněním vyučovat golf. Cvičitel je obvykle levnější než profesionál, a často se zaměřuje na golfové začátečníky.
Česká Golfová Federace. ČGF sdružuje golfové kluby, Českou seniorskou golfovou asociaci, Profesionální golfovou asociaci České republiky, Český svaz greenkeeperů a Českou golfovou asociaci hendikepovaných. ČGF reprezentuje český golf ve vztahu k mezinárodním orgánům a institucím.
typ úderu, přihrávka, používaný především kolem jamkoviště pro umístěni míčku co nejblíže k jamce, nebo přímo do ní
speciální hůl, která usnadňuje krátké přihrávky do greenu (čipy). Hůl svým tvarem nejvíce připomíná putter, ael má vyšší loft. Hráč tam jednoduchým patrovým úderem zahraje čip. Hůl je určená především začínajícím hráčům pro usnadnění krátké hry.
Úder, při kterém hůl míček podsekne. Míček vyletí vysoko a dopadne na zem téměř bez doběhu.
Golfový slang obsahuje mnoho výrazů a pojmů, které pravděpodobně negolfista v životě neslyšel. Chcete-li vědět, co který výraz znamená, podívejte se do našeho golfového slovníčku.